Понеділок, 24.06.2019, 22:44
Вітаю Вас Гість | RSS

Сектор культури та туризму Решетилівської райдержадміністрації

Проведені заходи

Головна » Статті » 2015 рік

Представлення району в Національному центрі народної культури "Музей Івана Гончара"

 

 Решетилівські майстри представили наш регіон у Національному центрі народної культури "Музей Івана Гончара"

          Із метою популяризації виробів майстрів Решетилівщини, пошуку шляхів відродження давніх багатих традиції у вишивці, ткацтві, килимарстві,  делегація у складі:  голови районної державної адміністрації  Р.М.Перепелиці, майстрів  Н.В.Вакуленко, Ю.С.Тушко, А.В.Кісь П.П.Шевчука, Л.М.Пілюгіної, Є.І.Пілюгіна,  директора районного краєзнавчого музею О.А.Тригуб, зберігача фондів музею Ю.М.Кісіля представляла решетилівський регіон у Києві  в Національному центрі народної культури « Музей Івана Гончара».  В  одному із  залів  музею розгорнуто  мистецьку виставку “Решетилівка: у вимірі вишивки й ткацтва”. На виставці представлено унікальні зразки славнозвісної полтавської вишивки і ткацтва кінця XIX – початку XX століть, а також сучасні твори народних майстрів Решетилівщини. На відкритті виставки було багато поціновувачів мистецтва, культурологів, мистецтвознавців, науковців. Особливе захоплення викликала у відвідувачів  давня традиція вишивати “білим по білому” – своєрідна візитівка нашого краю.

    Надзвичайно плідно і   конструктивно  проходило  засідання « круглого столу» на тему : «Імплментація  Україною Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини : загрози, виклики, перспективи».   Під час дискусії порушувались  актуальні проблеми культурної спадщини і сучасного мистецтва України,  політики держави у збереженні самобутніх культурних традицій України, зокрема і решетилівської вишивки та килимарства. В обговоренні  взяли участь Олександр Алімович  Буценко - директор Українського центру культурних досліджень , експерт Ради Європи з питань культурної політики, Босик Зоя Іванівна, Демян Валентина Іванівна- наукові співробітники Українського Центру культурних досліджень при Міністерстві культури України, Безносюк Олена Іванівна -  викладач Міжнародного університету проблем людини « Україна», Гончар Петро Іванович – генеральний директор НЦНК» Музей Івана Гончара»,  Пошивайло Ігор Володимирович та Пошивайло Тетяна Миколаївна – заступники генерального директора НЦНК « Музей  Івана Гончара»  і делегація нашого району. Таке широке коло фахівців обговорювало дієві механізми, які могли б  зупинити системну кризу осередків культури, зокрема і Решетилівки, та  знайти шляхи для її поступового відродження. Конкретно обговорили  яким чином внести Решетилівку як унікальний  осередок мистецтва   у Список елементів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО . Це дасть змогу оберігати і розвивати складну інфраструктуру, яка закладена у промисли, починаючи від навчання майстрів і закінчуючи ринками збуту  продукції. Також це сприятиме популяризації решетилівських промислів як на теренах країни, так і за її межами.

       Україна має намір доповнити Список елементів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО до кінця 2015 року. Нині до національного переліку України включено  шість  елементів - Опішнянська кераміка, Косівська мальована кераміка, Кролевецькі ткані рушники, Хлібна культура і традиції, Петриківський розпис і Козацькі пісні Дніпропетровщини  Наша делегація презентували  проект, який може  бути включеним до переліку. Це "Решетилівська вишивка "білим по білому" та килимарство - скарби  Полтавщини».

  

 

Категорія: 2015 рік | Додав: культура (19.05.2016)
Переглядів: 467 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Категорії розділу
Пошук
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 45